Derry GAA results
Derry 2-16 Wexford 2-5
Ulster Minor League Semi Final
Monaghan 0-9 Derry 3-10
Ulster Club Hurling League
Slaughtneil 3-19 Cathaoir an Ri 0-12
Derry Senior Hurling League
Banagher 3-16 Swatragh 3-13
Slaughtneil 0-16 Ballinascreen 1-7
Lavey 1-13 Kevin Lynch’s 1-15.
H&A Mechanical Division One
Magherafelt 1-6 Slaughtneil 0-6
Ballinderry 1-13 Glenullin 0-7
Banagher 0-5 Coleraine 1-6
Craigbane 1-11 Steelstown 0-10
Bellaghy 3-14 Greenlough 1-6
Kilrea 2-11 Glen 1-8
Division One Reserve
Magherafelt 1-8 Slaughtneil 2-7
Ballinderry 4-18 Glenullin 0-4
Kilrea 2-12 Glen 3-4
Lavey 1-8 Ballinascreen 2-9
Loup 3-15 Dungiven 0-9
Craigbane 1-6 Steelstown 3-15
Banagher 2-9 Coleraine 2-4
Division Two
Ballerin 0-7 Castledawson 1-7
Lissan 0-10 Newbridge 2-9
Desertmartin v Swatragh Off
Slaughtmanus 3-15 Doire Trasna 3-6
Ogra Colmcille 2-16 Limavady 1-6
Claudy 0-14 Moneymore 1-7
Drumsurn 3-5 Faughanvale 1-1
Foreglen 0-6 Ballymaguigan 0-9
Division Two Reserve
Ballerin 0-7 Castledawson 1-14
Claudy 1-19 Moneymore 2-6
Lissan 1-3 Newbridge 2-7
Division Three
Doire Colmcille 1-3 Drum 2-14
Ardmore 2-11 Bellaghy Thirds 1-7
Glack 2-12 Magilligan 0-7
Dolans 2-8 Magherafelt Thirds 0-12
H&A Mechanical Division Two
Drumsurn 3-5 Faughanvale 1-11
Division Two Reserve Football League
Drumsurn 4-11 Faughanvale 2-11
Minor A Football League
Slaughtneil 3-8 Magherafelt 2-4
Ballinderry 2-9 Swatragh 0-9
Bellaghy 1-3 Glen 0-12
Minor B1
Doire Colmcille 3-1 Dungiven 2-17
Slaughtmanus 2-6 Banagher 1-7
Loup 1-11 Ballinascreen 2-2
Desertmartin 1-8 Errigal 0-7
Minor B2
Ogra Mor 2-2 Greenlough 1-10
Faughanvale 1-4 Craigbane 3-8
St. Micheal’s 1-4 Limavady 5-14
Coleraine 1-9 Lavey 1-7
Doire Trasna 0-4 St. Patrick’s 4-15
Minor C
Ardmore 1-11 Drum 2-9
Ballymaguigan 1-6 Drumsurn 3-11
Castledawson 1-6 Newbridge 1-10.
Under 16A Football League
Magherafelt 1-9 Slaughtneil 1-13
Glen 5-14 Ballinascreen 1-3
Swatragh 4-9 Lavey 3-8
Faughanvale 1-3 Bellaghy 1-12
Under 16 B
Banagher 2-8 Ballinderry 2-10
Claudy 2-6 Doire Colmcille 2-9
Loup 2-7 Craigbane 0-4
Castledawson 0-4 Coleraine 2-7
St. Michael’s 1-4 Newbridge 1-15
Steelstown 2-10 Doire Trasna 2-5
Kilrea 4-17 Limavady 1-3
Ballerin w/o Greenlough
Under 16 C
St. Patrick’s 4—6 Glenullin 3-9
Foreglen 5-13 Lissan 3-7
Slaughtmanus 5-8 Ballymaguigan 3-7
Dolans 2-7 Moneymore 4-7
Fixtures
Wednesday 25th April 6-45
Senior Hurling League
Ballinascreen v Kevin Lynch’s
Swatragh v Slaughtneil
Lavey v Banagher
Sunday 29th 3-30
H&A Mechanical Division One
Glenullin v Lavey
Coleraine v Bellaghy
Steelstown v Glen
Craigbane v Ballinderry
Ballinascreen v Magherafelt
Slaughtneil v Banagher
Dungiven v Kilrea
Greenlough v Loup
Division Two
Desertmartin v Ballerin
Ballymaguigan v Lissan
Limavady v Doire Trasna
Ogra Colmcille v Swatragh
Castledawson v Claudy
Moneymore v Foreglen
Faughanvale v Slaughtmanus
Newbridge v Drumsurn.
Division Three
Magilligan v Sean Dolans
Drum v Glack
Bellaghy Thirds v Doire Colmcille
Magherafelt Thirds v Ardmore